Taiyo Yuden MMASU105SB7471KFNA01
MMASU105SB7471KFNA01
Part No.:
MMASU105SB7471KFNA01
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
MMASU105SB7471KFNA01.pdf
Description:
CAP CER 470PF 50V X7R 0402
  • Related Categories
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.022 (0.55mm)