Taiyo Yuden MMASU105SCG180JFNA01
MMASU105SCG180JFNA01
Part No.:
MMASU105SCG180JFNA01
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
MMASU105SCG180JFNA01.pdf
Description:
CAP CER 18PF 50V C0G/NP0 0402
  • Related Categories
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Capacitance:
18 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.022 (0.55mm)