Bivar Inc. MPC6-1RD24V
MPC6-1RD24V
Part No.:
MPC6-1RD24V
Manufacturer:
Bivar Inc.
Category:
Panel Indicators, Pilot Lights
Package:
Datasheet:
ShinYuaMPC6-1RD24V.pdf
Description:
PNL MNT 24V RED 3MM
Packaging:
Bag
Series:
MPC6-1
ProductStatus:
Active
Type:
LampColor:
Red
LensColor:
LensTransparency:
Diffused
Ratings:
Voltage:
24V
Current:
PanelCutoutShape:
Round
PanelCutoutDimensions:
0.23 (5.84mm)