Bivar Inc. MPC6-2GD24V
MPC6-2GD24V
Part No.:
MPC6-2GD24V
Manufacturer:
Bivar Inc.
Category:
Panel Indicators, Pilot Lights
Package:
Datasheet:
ShinYuaMPC6-2GD24V.pdf
Description:
PNL MNT 24V GREEN 3MM
Packaging:
Bag
Series:
MPC6-2
ProductStatus:
Active
Type:
LampColor:
Green
LensColor:
LensTransparency:
Diffused
Ratings:
Voltage:
24V
Current:
PanelCutoutShape:
Round
PanelCutoutDimensions:
0.23 (5.84mm)