Bivar Inc. MPR12-3BWD24V
MPR12-3BWD24V
Part No.:
MPR12-3BWD24V
Manufacturer:
Bivar Inc.
Category:
Panel Indicators, Pilot Lights
Package:
Datasheet:
ShinYuaMPR12-3BWD24V.pdf
Description:
PNL MNT 24V BLUE 8MM
Packaging:
Bag
Series:
MPR12-3
ProductStatus:
Active
Type:
LampColor:
Blue
LensColor:
LensTransparency:
Diffused
Ratings:
Voltage:
24V
Current:
PanelCutoutShape:
Round
PanelCutoutDimensions:
0.47 (11.94mm)
LensSize:
LensStyle:
Round with Flat Top
MillicandelaRating:
835mcd
Wavelength-Peak:
470nm
ViewingAngle:
45°
TerminationStyle:
Quick Connect - 0.110 (2.8mm)