Cornell Dubilier / Illinois Capacitor MPX223K305D
MPX223K305D
Part No.:
MPX223K305D
Datasheet:
ShinYuaMPX223K305D.pdf
Description:
CAP FILM 0.022UF 10% 305VAC RAD
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
305V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 110°C
Size/Dimension:
0.512 L x 0.197 W (13.00mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.453 (11.50mm)
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)