Cornell Dubilier / Illinois Capacitor MPX685K305N
MPX685K305N
Part No.:
MPX685K305N
Datasheet:
ShinYuaMPX685K305N.pdf
Description:
CAP FILM 6.8UF 10% 305VAC RAD
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
305V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 110°C
Size/Dimension:
1.673 L x 0.945 W (42.50mm x 24.00mm)
Height-Seated(Max):
1.752 (44.50mm)
LeadSpacing:
1.476 (37.50mm)