ITT Cannon, LLC MS3100R20-22S
MS3100R20-22S
Part No.:
MS3100R20-22S
Datasheet:
ShinYuaMS3100R20-22S.pdf
Description:
CONN RCPT FMALE 6P SILV SLDR CUP
Connector Type:
Receptacle, Female Sockets
Number of Positions:
6
Shell Size - Insert:
20-22
Shell Size MIL:
Mounting Type:
Panel Mount
Mounting Feature:
Flange
Item31:
Backshell
Item32:
Item33:
22A, 74A
Item34:
500VAC, 700VDC