ITT Cannon, LLC MS3106E22-14SF187
MS3106E22-14SF187
Part No.:
MS3106E22-14SF187
Manufacturer:
ITT Cannon, LLC
Category:
Circular Connectors
Package:
Datasheet:
ShinYuaMS3106E22-14SF187.pdf
Description:
CONN PLUG FMALE 19P SOLDER CUP
Packaging:
Bulk
Series:
Military, MIL-DTL-5015, MS
Product Status:
Active
Connector Type:
Plug, Female Sockets
Number of Positions:
19
Shell Size - Insert:
22-14
Shell Size MIL:
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Mounting Feature:
Termination,Fastening:
Solder Cup
Item22:
Threaded
Item23:
N (Normal)
Item24:
Metal
Item25:
Aluminum Alloy
Item26:
Olive Drab Cadmium
Item27:
Silver
Item28:
Olive Drab
Item29:
Environment Resistant
Item30:
Item31:
Cable Clamp, Coupling Nut
Item32:
Item33:
22A
Item34:
500VAC, 700VDC