ITT Cannon, LLC MS3108R22-14SW
MS3108R22-14SW
Part No.:
MS3108R22-14SW
Datasheet:
ShinYuaMS3108R22-14SW.pdf
Description:
CONN PLUG FMALE 19P SOLDER CUP
Connector Type:
Plug, Female Sockets
Number of Positions:
19
Shell Size - Insert:
22-14
Shell Size MIL:
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line), Right Angle
Item23:
W
Item31:
Backshell, Coupling Nut
Item32:
Item33:
22A
Item34:
500VAC, 700VDC