ITT Cannon, LLC MS3108R22-19S
MS3108R22-19S
Part No.:
MS3108R22-19S
Datasheet:
ShinYuaMS3108R22-19S.pdf
Description:
CONN PLUG FMALE 14P SOLDER CUP
Connector Type:
Plug, Female Sockets
Number of Positions:
14
Shell Size - Insert:
22-19
Shell Size MIL:
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line), Right Angle
Item31:
Backshell, Coupling Nut
Item32:
Item33:
22A
Item34:
500VAC, 700VDC