Taiyo Yuden MSASL042SB5681MWNA01
MSASL042SB5681MWNA01
Part No.:
MSASL042SB5681MWNA01
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
01005 (0402 Metric)
Datasheet:
MSASL042SB5681MWNA01.pdf
Description:
CAP CER 680PF 10V X5R 01005
  • Related Categories
Package/Case:
01005 (0402 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
MSAS
ProductStatus:
Active
Capacitance:
680 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10V
TemperatureCoefficient:
X5R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 85°C
Features:
Ratings:
Applications:
SMPS Filtering
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.016 L x 0.008 W (0.40mm x 0.20mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.009 (0.22mm)