Taiyo Yuden MSAST042SCG0R4CWNA01
MSAST042SCG0R4CWNA01
Part No.:
MSAST042SCG0R4CWNA01
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
01005 (0402 Metric)
Datasheet:
MSAST042SCG0R4CWNA01.pdf
Description:
CAP CER 0.4PF 25V C0G/NP0 01005
  • Related Categories
Package/Case:
01005 (0402 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
MSAS
ProductStatus:
Active
Capacitance:
0.4 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage-Rated:
25V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.016 L x 0.008 W (0.40mm x 0.20mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.009 (0.22mm)