Taiyo Yuden MSAST042SCG6R5DWNA01
MSAST042SCG6R5DWNA01
Part No.:
MSAST042SCG6R5DWNA01
Datasheet:
MSAST042SCG6R5DWNA01.pdf
Description:
CAP CER 6.5PF 25V C0G/NP0 01005
Capacitance:
6.5 pF
Tolerance:
±0.5pF
Voltage-Rated:
25V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.016 L x 0.008 W (0.40mm x 0.20mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.009 (0.22mm)