Taiyo Yuden MSAST105SB7473MFNA01
MSAST105SB7473MFNA01
Part No.:
MSAST105SB7473MFNA01
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
MSAST105SB7473MFNA01.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 25V X7R 0402
  • Related Categories
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.022 (0.55mm)