Taiyo Yuden MSASU063SB5151KFNA01
MSASU063SB5151KFNA01
Part No.:
MSASU063SB5151KFNA01
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
MSASU063SB5151KFNA01.pdf
Description:
CAP CER 150PF 50V X5R 0201
  • Related Categories
Package/Case:
0201 (0603 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
MSAS
ProductStatus:
Active
Capacitance:
150 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
X5R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 85°C
Features:
Ratings:
Applications:
SMPS Filtering
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.013 (0.33mm)