Samtec Inc. MW-04-03-G-D-100-075
MW-04-03-G-D-100-075
Part No.:
MW-04-03-G-D-100-075
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Rectangular Connectors - Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
MW-04-03-G-D-100-075.pdf
Description:
CONN HDR 8POS 0.039 STACK SMD
Packaging:
Bulk
Series:
Flex Stack, MW
ProductStatus:
Active
NumberofPositions:
8
Pitch:
0.039 (1.00mm)
NumberofRows:
2
RowSpacing:
0.039 (1.00mm)
Length-OverallPin:
0.175 (4.445mm)
Length-Post(Mating):
0.075 (1.905mm)
Length-StackHeight:
0.100 (2.540mm)