Samtec Inc. MW-04-03-G-D-161-100
MW-04-03-G-D-161-100
Part No.:
MW-04-03-G-D-161-100
Datasheet:
MW-04-03-G-D-161-100.pdf
Description:
CONN HDR 8POS 0.039 STACK SMD
Pitch:
0.039 (1.00mm)
RowSpacing:
0.039 (1.00mm)
Length-OverallPin:
0.261 (6.629mm)
Length-Post(Mating):
0.100 (2.540mm)
Length-StackHeight:
0.161 (4.089mm)