Samtec Inc. MW-05-03-G-D-100-080
MW-05-03-G-D-100-080
Part No.:
MW-05-03-G-D-100-080
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Rectangular Connectors - Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
MW-05-03-G-D-100-080.pdf
Description:
CONN HDR 10POS 0.039 STACK SMD
Packaging:
Tube
Series:
Flex Stack, MW
ProductStatus:
Active
NumberofPositions:
10
Pitch:
0.039 (1.00mm)
NumberofRows:
2
RowSpacing:
0.039 (1.00mm)
Length-OverallPin:
0.180 (4.572mm)
Length-Post(Mating):
0.080 (2.032mm)
Length-StackHeight:
0.100 (2.540mm)