Samtec Inc. MW-05-03-G-D-100-120
MW-05-03-G-D-100-120
Part No.:
MW-05-03-G-D-100-120
Datasheet:
MW-05-03-G-D-100-120.pdf
Description:
CONN HDR 10POS 0.039 STACK SMD
Packaging:
Bulk
NumberofPositions:
10
Pitch:
0.039 (1.00mm)
RowSpacing:
0.039 (1.00mm)
Length-OverallPin:
0.220 (5.588mm)
Length-Post(Mating):
0.120 (3.048mm)
Length-StackHeight:
0.100 (2.540mm)