Samtec Inc. MW-05-03-G-D-100-180
MW-05-03-G-D-100-180
Part No.:
MW-05-03-G-D-100-180
Datasheet:
MW-05-03-G-D-100-180.pdf
Description:
CONN HDR 10POS 0.039 STACK SMD
Pitch:
0.039 (1.00mm)
RowSpacing:
0.039 (1.00mm)
Length-OverallPin:
0.280 (7.112mm)
Length-Post(Mating):
0.180 (4.572mm)
Length-StackHeight:
0.100 (2.540mm)