Samtec Inc. MW-05-03-G-D-185-100
MW-05-03-G-D-185-100
Part No.:
MW-05-03-G-D-185-100
Datasheet:
MW-05-03-G-D-185-100.pdf
Description:
CONN HDR 10POS 0.039 STACK SMD
Pitch:
0.039 (1.00mm)
RowSpacing:
0.039 (1.00mm)
Length-OverallPin:
0.285 (7.239mm)
Length-Post(Mating):
0.100 (2.540mm)
Length-StackHeight:
0.185 (4.699mm)