Samtec Inc. MW-06-03-G-D-100-185
MW-06-03-G-D-100-185
Part No.:
MW-06-03-G-D-100-185
Datasheet:
MW-06-03-G-D-100-185.pdf
Description:
CONN HDR 12POS 0.039 STACK SMD
Packaging:
Tube
NumberofPositions:
12
Pitch:
0.039 (1.00mm)
RowSpacing:
0.039 (1.00mm)
Length-OverallPin:
0.285 (7.239mm)
Length-Post(Mating):
0.185 (4.699mm)
Length-StackHeight:
0.100 (2.540mm)