Samtec Inc. MW-06-03-G-D-140-100
MW-06-03-G-D-140-100
Part No.:
MW-06-03-G-D-140-100
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Rectangular Connectors - Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
MW-06-03-G-D-140-100.pdf
Description:
CONN HDR 12POS 0.039 STACK SMD
Packaging:
Tube
Series:
Flex Stack, MW
ProductStatus:
Active
NumberofPositions:
12
Pitch:
0.039 (1.00mm)
NumberofRows:
2
RowSpacing:
0.039 (1.00mm)
Length-OverallPin:
0.240 (6.096mm)
Length-Post(Mating):
0.100 (2.540mm)
Length-StackHeight:
0.140 (3.556mm)