Samtec Inc. MW-06-03-G-D-160-100
MW-06-03-G-D-160-100
Part No.:
MW-06-03-G-D-160-100
Datasheet:
MW-06-03-G-D-160-100.pdf
Description:
CONN HDR 12POS 0.039 STACK SMD
Pitch:
0.039 (1.00mm)
RowSpacing:
0.039 (1.00mm)
Length-OverallPin:
0.260 (6.604mm)
Length-Post(Mating):
0.100 (2.540mm)
Length-StackHeight:
0.160 (4.064mm)