Samtec Inc. MW-06-03-G-D-200-100
MW-06-03-G-D-200-100
Part No.:
MW-06-03-G-D-200-100
Datasheet:
MW-06-03-G-D-200-100.pdf
Description:
CONN HDR 12POS 0.039 STACK SMD
Pitch:
0.039 (1.00mm)
RowSpacing:
0.039 (1.00mm)
Length-OverallPin:
0.300 (7.620mm)
Length-Post(Mating):
0.100 (2.540mm)
Length-StackHeight:
0.200 (5.080mm)