Samtec Inc. MW-07-03-G-D-100-185-P-TR
MW-07-03-G-D-100-185-P-TR
Part No.:
MW-07-03-G-D-100-185-P-TR
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Rectangular Connectors - Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
MW-07-03-G-D-100-185-P-TR.pdf
Description:
CONN HDR 14POS 0.039 STACK SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
Flex Stack, MW
ProductStatus:
Active
NumberofPositions:
14
Pitch:
0.039 (1.00mm)
NumberofRows:
2
RowSpacing:
0.039 (1.00mm)
Length-OverallPin:
0.285 (7.239mm)
Length-Post(Mating):
0.185 (4.699mm)
Length-StackHeight:
0.100 (2.540mm)