Nichicon MWS2252220KG
MWS2252220KG
Part No.:
MWS2252220KG
Datasheet:
ShinYuaMWS2252220KG.pdf
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
500V
VoltageRating-DC:
2500V (2.5kV)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
Size/Dimension:
0.492 Dia x 1.063 L (12.50mm x 27.00mm)