Nichicon MWS2252470KJ
MWS2252470KJ
Part No.:
MWS2252470KJ
Datasheet:
ShinYuaMWS2252470KJ.pdf
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
500V
VoltageRating-DC:
2500V (2.5kV)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
Size/Dimension:
0.591 Dia x 1.260 L (15.00mm x 32.00mm)