CTS-Frequency Controls MXO45HS-3C-4M915200
MXO45HS-3C-4M915200
Part No.:
MXO45HS-3C-4M915200
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Category:
Oscillators
Package:
8-DIP, 4 Leads (Half Size, Metal Can)
Datasheet:
ShinYuaMXO45HS-3C-4M915200.pdf
Description:
XTAL OSC XO 4.9152MHZ HCMOS TTL
  • Related Categories
Package/Case:
Packaging:
Tray
Series:
MXO45HS
ProductStatus:
Active
BaseResonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
4.9152 MHz
Function:
Output:
HCMOS, TTL
Voltage-Supply:
5V
FrequencyStability:
±50ppm
AbsolutePullRange(APR):
OperatingTemperature:
-20°C ~ 70°C
SpreadSpectrumBandwidth:
Current-Supply(Max):
26mA
Ratings:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.520 L x 0.520 W (13.20mm x 13.20mm)