NTE Electronics, Inc NTE30157-10
NTE30157-10
Part No.:
NTE30157-10
Manufacturer:
NTE Electronics, Inc
Category:
LED Indication - Discrete
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaNTE30157-10.pdf
Description:
LED 10MM RGB COMMON ANODE 10PCS
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Bag
Series:
ProductStatus:
Active
Color:
Red, Green, Blue (RGB)
Configuration:
Common Anode
LensColor:
Colorless
LensTransparency:
Clear
MillicandelaRating:
9000mcd Red, 19000mcd Green, 9000mcd Blue
LensStyle:
Round with Domed Top
LensSize:
10.00mm Dia
Voltage-Forward(Vf)(Typ):
2V Red, 3.2V Green, 3.2V Blue
Current-Test:
20mA