NuWaves Engineering NW-PA-C-20-R01
NW-PA-C-20-R01
Part No.:
NW-PA-C-20-R01
Datasheet:
ShinYuaNW-PA-C-20-R01.pdf
Description:
RF PWR AMP, 20W, 4.4-4.9GHZ
Frequency:
4.4GHz ~ 4.9GHz
P1dB:
33dBm
Gain:
43dB
Voltage-Supply:
27V ~ 32V
Current-Supply:
3.6A
TestFrequency:
4.4GHz