Amphenol Anytek OP2300000000G
OP2300000000G
Part No.:
OP2300000000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Category:
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Package:
Datasheet:
ShinYuaOP2300000000G.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 23POS VERT 5MM
Packaging:
Bulk
Series:
OP
ProductStatus:
Active
Type:
Header, Male Pins, Unshrouded
NumberofPositions:
23
PositionsPerLevel:
23
NumberofLevels:
1
Pitch:
0.197 (5.00mm)
HeaderOrientation:
Vertical
PlugWireEntry:
TerminationStyle:
Solder
MountingType:
Through Hole
Current-IEC:
12A
Voltage-IEC:
300 V
Current-UL:
15 A
Voltage-UL:
300 V
WireGaugeorRange-AWG:
WireGaugeorRange-mm²:
Color:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 115°C