Amphenol Anytek OQ101500D000G
OQ101500D000G
Part No.:
OQ101500D000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Category:
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Package:
Datasheet:
OQ101500D000G.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 3.5MM
Packaging:
Bulk
Series:
OQ
ProductStatus:
Active
Type:
Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
NumberofPositions:
10
PositionsPerLevel:
10
NumberofLevels:
1
Pitch:
0.138 (3.50mm)
HeaderOrientation:
Vertical
PlugWireEntry:
TerminationStyle:
Solder
MountingType:
Surface Mount
Current-IEC:
Voltage-IEC:
Current-UL:
8 A
Voltage-UL:
150 V
WireGaugeorRange-AWG:
WireGaugeorRange-mm²:
Color:
Black
OperatingTemperature:
-40°C ~ 65°C