Amphenol Anytek OQ11B1010000G
OQ11B1010000G
Part No.:
OQ11B1010000G
Datasheet:
OQ11B1010000G.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 11POS 90DEG 2.5MM
Type:
Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
NumberofPositions:
11
PositionsPerLevel:
11
Pitch:
0.098 (2.50mm)
HeaderOrientation:
90°, Right Angle
Current-UL:
4 A
Voltage-UL:
150 V
Color:
Black
OperatingTemperature:
-40°C ~ 115°C