Amphenol Anytek OQ11B1500000G
OQ11B1500000G
Part No.:
OQ11B1500000G
Datasheet:
ShinYuaOQ11B1500000G.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 11POS VERT 2.5MM
NumberofPositions:
11
PositionsPerLevel:
11
Pitch:
0.098 (2.50mm)
HeaderOrientation:
Vertical
MountingType:
Through Hole
Current-UL:
4 A
Voltage-UL:
150 V
Color:
Green
OperatingTemperature:
-40°C ~ 115°C