Amphenol Anytek OQ12B1510000G
OQ12B1510000G
Part No.:
OQ12B1510000G
Datasheet:
OQ12B1510000G.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 12POS 90DEG 2.5MM
NumberofPositions:
12
PositionsPerLevel:
12
Pitch:
0.098 (2.50mm)
HeaderOrientation:
90°, Right Angle
Current-UL:
4 A
Voltage-UL:
150 V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 115°C