Amphenol Anytek OQ1300810000G
OQ1300810000G
Part No.:
OQ1300810000G
Datasheet:
ShinYuaOQ1300810000G.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 13POS 7.62MM
Type:
Header, Male Pins, Shrouded (2 Side)
NumberofPositions:
13
PositionsPerLevel:
13
Pitch:
0.300 (7.62mm)
HeaderOrientation:
90°, Right Angle
Current-UL:
20 A
Voltage-UL:
300 V
Color:
Gray
OperatingTemperature:
-40°C ~ 115°C