Amphenol Anytek OQ13A0800000G
OQ13A0800000G
Part No.:
OQ13A0800000G
Datasheet:
ShinYuaOQ13A0800000G.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 13POS VERT 7.5MM
Type:
Header, Male Pins, Shrouded (2 Side)
Pitch:
0.295 (7.50mm)
Current-UL:
20 A
Voltage-UL:
300 V
Color:
Gray
OperatingTemperature:
-40°C ~ 115°C