Amphenol Anytek OQ1412010300G
OQ1412010300G
Part No.:
OQ1412010300G
Datasheet:
ShinYuaOQ1412010300G.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 14POS 90DEG 3.5MM
NumberofPositions:
14
PositionsPerLevel:
14
Pitch:
0.138 (3.50mm)
HeaderOrientation:
90°, Right Angle
Current-UL:
10 A
Voltage-UL:
300 V
Color:
Black
OperatingTemperature:
-40°C ~ 115°C