Amphenol Anytek OQ1454810300G
OQ1454810300G
Part No.:
OQ1454810300G
Datasheet:
ShinYuaOQ1454810300G.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 14POS 5.08MM
Type:
Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
NumberofPositions:
14
PositionsPerLevel:
14
Pitch:
0.200 (5.08mm)
HeaderOrientation:
90°, Right Angle
Current-UL:
20 A
Voltage-UL:
300 V
Color:
Gray
OperatingTemperature:
-40°C ~ 115°C