Amphenol Anytek OQ1471510300G
OQ1471510300G
Part No.:
OQ1471510300G
Datasheet:
ShinYuaOQ1471510300G.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 14POS 90DEG 5MM
NumberofPositions:
14
PositionsPerLevel:
14
Pitch:
0.197 (5.00mm)
HeaderOrientation:
90°, Right Angle
Current-UL:
20 A
Voltage-UL:
300 V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 115°C