Amphenol Anytek OQ1471810300G
OQ1471810300G
Part No.:
OQ1471810300G
Datasheet:
ShinYuaOQ1471810300G.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 2POS 90DEG 5MM
NumberofPositions:
2
PositionsPerLevel:
2
Pitch:
0.197 (5.00mm)
HeaderOrientation:
90°, Right Angle
Current-UL:
20 A
Voltage-UL:
300 V
Color:
Green
OperatingTemperature:
-40°C ~ 115°C