Amphenol Anytek OQ14A0500000G
OQ14A0500000G
Part No.:
OQ14A0500000G
Datasheet:
ShinYuaOQ14A0500000G.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 14POS VERT 7.5MM
Type:
Header, Male Pins, Shrouded (2 Side)
NumberofPositions:
14
PositionsPerLevel:
14
Pitch:
0.295 (7.50mm)
HeaderOrientation:
Vertical
Current-UL:
20 A
Voltage-UL:
300 V
Color:
Green
OperatingTemperature:
-40°C ~ 115°C