Amphenol Anytek OQ1612010300G
OQ1612010300G
Part No.:
OQ1612010300G
Datasheet:
ShinYuaOQ1612010300G.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 16POS 90DEG 3.5MM
Type:
Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
NumberofPositions:
16
PositionsPerLevel:
16
Pitch:
0.138 (3.50mm)
HeaderOrientation:
90°, Right Angle
Current-UL:
10 A
Voltage-UL:
300 V
Color:
Black
OperatingTemperature:
-40°C ~ 115°C