Amphenol Anytek OQ1671500300G
OQ1671500300G
Part No.:
OQ1671500300G
Datasheet:
ShinYuaOQ1671500300G.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 16POS VERT 5MM
NumberofPositions:
16
PositionsPerLevel:
16
Pitch:
0.197 (5.00mm)
HeaderOrientation:
Vertical
Current-UL:
20 A
Voltage-UL:
300 V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 115°C