Amphenol Anytek OQ16A1500000G
OQ16A1500000G
Part No.:
OQ16A1500000G
Datasheet:
ShinYuaOQ16A1500000G.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 16POS VERT 7.5MM
NumberofPositions:
16
PositionsPerLevel:
16
Pitch:
0.295 (7.50mm)
HeaderOrientation:
Vertical
Current-UL:
20 A
Voltage-UL:
300 V
Color:
Green
OperatingTemperature:
-40°C ~ 115°C