Amphenol Anytek OQ1712810300G
OQ1712810300G
Part No.:
OQ1712810300G
Datasheet:
ShinYuaOQ1712810300G.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 17POS 90DEG 3.5MM
NumberofPositions:
17
PositionsPerLevel:
17
Pitch:
0.138 (3.50mm)
HeaderOrientation:
90°, Right Angle
Current-UL:
10 A
Voltage-UL:
300 V
Color:
Gray
OperatingTemperature:
-40°C ~ 115°C