Amphenol Anytek OQ1754000300G
OQ1754000300G
Part No.:
OQ1754000300G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Category:
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Package:
Datasheet:
ShinYuaOQ1754000300G.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 17POS VERT 5.08MM
Packaging:
Bulk
Series:
OQ
ProductStatus:
Active
Type:
Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
NumberofPositions:
17
PositionsPerLevel:
17
NumberofLevels:
1
Pitch:
0.200 (5.08mm)
HeaderOrientation:
Vertical
PlugWireEntry:
TerminationStyle:
Solder
MountingType:
Through Hole
Current-IEC:
Voltage-IEC:
Current-UL:
20 A
Voltage-UL:
300 V
WireGaugeorRange-AWG:
WireGaugeorRange-mm²:
Color:
Black
OperatingTemperature:
-40°C ~ 115°C