Amphenol Anytek OQ1770500000G
OQ1770500000G
Part No.:
OQ1770500000G
Datasheet:
ShinYuaOQ1770500000G.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 17POS VERT 5MM
Type:
Header, Male Pins, Shrouded (2 Side)
NumberofPositions:
17
PositionsPerLevel:
17
Pitch:
0.197 (5.00mm)
HeaderOrientation:
Vertical
Current-UL:
20 A
Voltage-UL:
300 V
Color:
Green
OperatingTemperature:
-40°C ~ 115°C